Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-05-25 13:31:02

Milletvekili Ramanlı, Şanlıurfa'da temaslarda bulundu

Siverek ilçesinde temaslarına başlayan Ramanlı’ya HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan ve HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak ve partililer eşlik etti.

Siverek esnafını ziyaret eden Ramanlı, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyerek önümüzdeki ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için destek istedi.

Parti ayrımı gözetmeden milletin faydası için gayret göstereceklerini belirten Ramanlı, "Parti ayrımı gözetmeden milletin seçtiği vekillerle mecliste milletin faydasına olan her ne varsa onun için çalışmaya, cehdetmeye ve gayret göstermeye muvaffak olmayı diliyoruz. Köylüsü, işçisi, emekçisi, işvereni, sermaye sahibi, şehirlisi, kadını, erkeği var. Her renkten insan var. Emin olun her renkten insanın temsilcileri bu mecliste var. Hepimizin içine sinebilecek, bizim ortak paydamız haline gelebilecek, adalet temelinde bir devlet düzenini, bir anayasayı hep birlikte inşa etmek istiyoruz. Buna gücümüz yetiyor. İnşallah irademiz de bu konuda olacak. Bu fırsatı artık tepmek istemiyoruz" diye konuştu.

Darbeci Kenan Evren'in dayatmasıyla millete giydirilen anayasayla devam etmek istemiyoruz

Temel hak ve özgürlüklerden istifade edileceği bir toplum düzeni inşa edeceklerini ifade eden Ramanlı, "Ülkenin ikinci yüzyılına artık darbeci Kenan Evren'in dayatmasıyla millete giydirilen deli gömleği mesabesindeki anayasaya devam etmek istemiyoruz. Hiç kimseye ideoloji dayatmayan, inanç dayatmayan, herkesin özgürce temel hak ve özgürlüklerden istifade edeceği bir toplum düzenini inşallah birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Yerleşim yerine ilçe nazarıyla baktığınızda sorunları çözmeniz güçleşiyor

Siverek'in il olmasının tüm Türkiye'ye katkı sağlayacağına dikkat çeken Ramanlı, "Siverek, bildiğiniz gibi daha önce vilayetti. Vilayet olma hakkı elinden alındı. Bunun iadesi Sivereklilere fayda sağlar, emin olun tüm Türkiye'ye de fayda sağlar. Çünkü nüfus oranı artıyor. Şehirler o kadar büyüyor, kırsal kesim nüfustan ayrı hale geliyor ki, artık bir yerleşim yerine ilçe nazarıyla baktığınızda sorunları çözmeniz güçleşiyor. İl demek, statüsünün değişmesi demektir. İl demek, kurumların daha da güçlenmesi demektir. İl demek, kadroların tahsis edilmesi demektir. İl demek, o il'e, o şehre olan teveccühün artması demektir. İl demek yatırımın artması demektir. Belki bugün ilçe olduğu halde bir ilden çok daha müreffeh, gelişmiş ilçelerimiz var. Eğer Siverek gibi tarihi yönleri olan, geçmişle bağlarını koparmayan ve o kültürünü geçmişten almış bir yerleşim yerimiz varsa bunun il olması eminim bütün Türkiye'ye katkı sağlar" ifadelerini kullandı.

 

Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2023 gazetedijital.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.