img

CHP’li Çeroğlu: “Aydınlık günlere çıkaracağımıza inancım tam”


CHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın geçen hafta Sakarya’ya gerçekleştirdiği ziyaret hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Çeroğlu, Naklıaka’nın ziyareti ile ilgili, “Örgütümüzün çalışmalarından dolayı bizleri tebrik etti. Seçim dönemi yaklaşırken yapılması gerekenler ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. İlk ziyaretimiz Hendek'te gerçekleşti, yeni üyelere rozet taktı, daha sonra Söğütlü’de kadınlarla bir araya gelerek Aile Destekleri Sigortası’nın anlattık.” ifadelerini kullandı.

Nazlıaka’nın Erenler’de patates üreten ve pekmez yapan kadınlarla bir araya gelerek sıkıntılarını ve taleplerini dinlediğini dile getiren Çeroğlu, “Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında CHP tarafından hayata geçirilen Yaşam Hak Projesi kapsamında Sakarya Tabip Odası ile protokol imzalandı.” diye konuştu.

“Halk bizi bekliyor”

2023 seçimlerinin önemine dikkati çeken Çeroğlu, “Önümüzde oldukça önemli bir seçim maratonu var. Ülkemiz ve halkımız için çok kritik bir dönemdeyiz. Halkın partisi olarak görevin ve halkımızın bizi beklediğini biliyoruz.” dedi.

Çeroğlu, yoğun bir tempoda çalıştıklarına değinerek, şunları kaydetti:

“Ülke olarak siyasal iktidarın halktan aldığı gücü halkın çıkarları için kullanmak yerine, kendi çıkarları ve yandaşları için kullandığı, muhalefet eden ve hatta sadece hakkını arayanlara tahammül edemeyip susturduğu, kurumu veya partiyi cezalandırdığı karanlık günlerden geçiyoruz. Ülkemiz gündelik çözümler üretme peşinde koşan ve bunu dahi eline yüzüne bulaştıran bu zihniyet yüzünden sorunlar yumağı haline geldi.”

 “Yoksulluk kader değildir”

Yoksulluğun kader olmadığı yönünde bir siyasi düşünceyle ev ve işyeri ziyaretlerine devam edeceklerinin altını çizen Çeroğlu, “İktidar yürüyüşümüzü tamamladığımızda karşımıza çıkacak tablodan çekiniyor ama korkmuyoruz. Bilinçli, kararlı ve vatan sevdalısı kadrolarımız ve vatandaşımıza olan inancımızla ülkemizi aydınlık günlere çıkaracağımıza inancım tamdır. Eşitsizliğin, sahipsizliğin, adaletsizliğin yaşam alanı olmuş aziz vatanımızı hep birlikte Atamızın hedef olarak gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesine bizler çıkaracağız." şeklinde konuştu.

Çeroğlu, “İktidar hak edenin olacak” diyerek, sözlerini şöyle tamamladı:

Bu defa iktidar şehrimizde huzur bulamayacak. Belirsizlik, güvencesizlik, verilen vaatlerin boşluğunu gören hemşerilerimizin ‘iktidar değişmeli gücümüz kalmadı’ sesleriyle sandıkta gerekeni yapacağına inanıyorum. örgüt olarak da seçim gününe kadar alanda olacağımıza CHP Sakarya Kadın Kolları Başkanı ve MYK üyesi olarak ta tüm il-ilce örgütlerim adına söz veriyorum.” 

Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.